WSPOMNIENIA,OPOWIADANIA I LEGENDY,TRADYCJE , ZWYCZAJE I TROCHĘ OZDÓB DO WPISÓW.

Znaki Zodiaku

piątek, 24 czerwca 2011

                                

  BARAN                  BLIŹNIĘTA                         BYK

                              

KOZIOROŻEC                       LEW                             PANNA

                             

    RAK                           RYBY                        SKORPION

                                

STRZELEC                     WAGA                            WODNIK

Tagi: gify
19:04, aniagra13 , Znaki Zodiaku
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 lipca 2009

Wpis dedykowanyDusi 510

Waga

23 września - 23 października

Szczęśliwy dzień - piątek, liczba - sześć, kolor - błękitny, kamienie - opal i lazuryt. Znak męski. Żywioł - powietrze.

Waga, pozostająca pod wpływem Saturna i Wenus, symbolizuje sztukę i miłość. Osobę spod tego znaku cechuje idealizm i nastrojowość, a jednocześnie spokój, równowaga i harmonia wewnętrzna. Naturę ma pogodną i wesołą, bywa zadowolona z życia, łatwo dostosowuje się do każdych warunków. Ma lotny umysł, żądny wiedzy i ogromnie rozwiniętą spostrzegawczość, choć w działaniu nie jest zbyt wytrwała. Nie lubi w życiu monotonii. Kocha sztukę i ma ogromne poczucie piękna. Wybiera przede wszystkim zawody związane ze zdobieniem otoczenia - w szerokim tego słowa znaczeniu. Waga to bardzo dobry aktor i pisarz. Może być prawnikiem - ma silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości lub dyplomatą - jest wyposażona w takt i elokwencję. Jest bardzo uczynna i zgodna - po prostu nie umie odmawiać. Miłuje pokój. Lubiana przez otoczenie, posiada ogładę towarzyską, jest miła i uprzejma, gustowna, lubi muzykę i taniec. Kobieta-Waga bywa urodziwa i zadbana. Jest bardzo dobrą gospodynią, ale najlepszą wtedy, gdy nie musi sama wszystkiego robić, a tylko wydaje polecenia. Waga może mieć naturę egoistyczną i próżną, może być leniem i oszustem, a często bywa lekkomyślna i rozrzutna.

Waga lubi być kochana i uwielbiana. To schlebia jej próżności. Przebiera w partnerach jak w ulęgałkach - zwłaszcza kobieta. Bywa kapryśna, zakochana w sobie i w swojej miłości. Jednak ma powodzenie. Ładna, wdzięczna, kokieteryjna, z dużą dozą romantyzmu - jest atrakcyjna w miłości. Jest to znak romantyczny i sentymentalny. Mężczyzna-Waga szuka w miłości prawdziwego ideału, jest uległy, czuły i namiętny, choć w uczuciach niezbyt stały. Jako mąż - bardzo wymagający.

W małżeństwie Waga jest zwykle szczęśliwa i w zasadzie potrafi się zgodzić z każdym znakiem, jednak zdecydowanie najkorzystniejszy jest jej związek z Wodnikiem. Bywa bardzo szczęśliwa z Baranem, Bliźniętami i inną Wagą, całkiem udane są jej związki z Bykiem, Skorpionem, a także z Panną lub Strzelcem. Najgorszym znakiem dla Wagi są Ryby.

Dzieci-Wagi są bardzo zdolne i już od najmłodszych lat wrażliwe na piękno. Bywają ogromnie lubiane przez otoczenie.

Waga powinna kształtować w sobie wytrwałość i pracowitość oraz trochę mniej zachwycać się sobą.

Równowaga cechuje także zdrowie fizyczne tego znaku. Jednak niedobór najważniejszej dla Wagi soli, fosforanu sodu, może łatwo spowodować zakłócenie, równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Dieta Wagi powinna zawierać wszystkie produkty bogate w sód wymienione dla Byka.

środa, 08 lipca 2009

Imię :

KRZYSZTOFPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: "ten, który niesie Chrystusa"
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Wodnik
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
25 Lipca

   Po grecku imię Krzysztof brzmi *christophoros*, co oznacza "niosący Chrystusa". Wydaje się, że najpierw powstało to imię, a potem do imienia dorobiono legendę o świętym Krzysztofie - tym, który niósł Dziecię Jezus na swych barkach.

W opowieściach o świętych występuje wiele mitów i często silniej przemawiają one do wyobraźni niż czyny historycznych postaci zasłużonych dla Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że św. Krzysztof nie istniał, za to legenda o nim jest do dziś żywa i niejeden kierowca przypina podobiznę Świętego w swoim samochodzie.

Św. Krzysztof był podobno barbarzyńcą i dzikusem obdarzonym nadludzką siłą i wzrostem. Grecy opowiadali nawet, że był "kynocefalem", czyli... psiogłowcem, ledwie mówił; dopiero później chrzest przywrócił mu mowę i ludzki wygląd. Ów olbrzym postanowił służyć temu, kto jest najsilniejszy na świecie. Najpierw zaciągnął się do gwardii cesarskiej, potem służył... diabłu; w końcu, oświecony przez pewnego pustelnika, postanowił służyć Jezusowi. Zamieszkał nad rzeką i przenosił pielgrzymów na drugi brzeg. Kiedyś przyszło doń dziecko, a kiedy przenosił je przez wodę, objawiło, że jest Chrystusem.

Św. Krzysztof został patronem mostów i brodów, przewoźników, żeglarzy i innych podróżników (a w dzisiejszych czasach - kierowców), oraz miast leżących nad rzekami. Opowieść o nim kojarzy się z magicznym urokiem, jaki zawsze w umysłach ludzi wiązał się z przekraczaniem wody, przechodzeniem "na druga stronę" - drugą stronę mostu, brodu, rzeki. Przejście przez wodę to odwieczny symbol wielkiej przemiany w życiu, podjęcia ważnych decyzji, rozpoczęcia nowego etapu w życiu, także symbol... śmierci. W każdej takiej ciężkiej próbie warto mieć przy sobie opiekuna o nadludzkiej mocy - i stąd pewnie się wzięła popularność św. Krzysztofa. Zauważmy też, że najsłynniejszy Krzysztof w historii, Krzysztof Kolumb, też zasłynął jako przewoźnik, który przeprowadził Europejczyków na drugi brzeg oceanu. Może ten z ludzi, który jako pierwszy nawiąże trwałe stosunki z kosmitami, również będzie miał na imię Krzysztof?

Imię Krzysztof jest od lat niezmiennie bardzo popularne. Jakie więc "moce" kryją się w tym imieniu? Legendy i mity działają na ludzi również podświadomie. Jeżeli rodzice nadają synowi imię Krzysztof, to tak, jakby mu życzyli, aby "sięgał dalej", "na drugą stronę rzeki" i aby dał sobie radę we wszelkich trudnych przejściach. Nic więc dziwnego, że Krzysztofowie wyrastają na ludzi dzielnych i zaradnych. Liczba imienia wynosi pięć, a jest to liczba ludzi czynu, pewnych siebie indywidualistów, poszukiwaczy przygód i ryzykantów.

Krzysztof to ktoś, kto stanąwszy nad rzeką musi sam sprawdzić, co jest po jej drugiej stronie. Krzysztofów pociąga to, co nieznane. Są ciekawi świata, dużo wędrują, potrzebują w życiu ciągłych zmian. Jest wśród nich wielu podróżników i odkrywców nowych szlaków, wielu wynalazców i nowatorów. Są wrogami zastoju, barier i zakazów. To, co niedostępne, pociąga ich najbardziej. Przy tym nie są sztywni w swoich planach. Łatwo zmieniają decyzje i porzucają swoje wcześniejsze zamiary, jeżeli coś "nie wypali". Wiele rzeczy w życiu robią "na próbę" i w wielu miejscach przebywają tylko tymczasowo, jakby tam wpadli tylko na chwilę. Bywa, że i we własnym domu są gośćmi! Zwykle interesuje ich parę rzeczy naraz i usiłują w życiu robić karierę w kilku konkurencjach. Są zwolennikami nowości i postępu. Ludzie o bardziej statecznym usposobieniu mogą im zarzucać nieporządek i nadmiar improwizacji. Krzysztofowie lepiej się sprawdzają tam, gdzie chodzi o pomysły, popisy i wyczyny, a już gorzej tam, gdzie sukces zależy od systematycznego wysiłku. Bardzo im pomaga też to, że łatwo sobie zdobywają sympatię i przyjaźń ludzi. Tak się bowiem składa, że inni Krzysztofom chętnie ufają.

Imię Krzysztof zapowiada charakter, który w zodiaku mają osoby spod znaku Wodnika, toteż dla nich jest najbardziej odpowiednie. Dobrze też służy wszechstronnym Bliźniakom i przenikliwym Skorpionom. Również Strzelce i Lwy mogą liczyć na to, że imię to doda im sił. Barany, istoty raczej mało skomplikowane, mogą nie wykorzystać wszystkich szans, jakie niesie to imię. Byk, Panna i Koziorożec raczej zasługuje na imię o spokojniejszym charakterze, dla Ryb i Raków zaś imię to może stać się źródłem pewnych niepokojów. Krzysztof ? Waga będzie po prostu wolnym duchem...
<

br>
free counters

...